Mężczyzna inwestuje w akcje Microsofta

Inwestowanie w akcje Microsoft

Artykuł sponsorowany.

Microsoft wraz z Amazonem, Google i Apple tworzy tak zwaną wielką czwórkę technologiczną, czyli grono firm o największym znaczeniu na rynku nowoczesnych technologii. Znana przede wszystkim ze znakomitego, popularnego systemu operacyjnego Windows spółka Microsoft cały czas się rozwija, a jej wartość rośnie.

Z tego względu inwestorzy mogą interesować się zakupem akcji tej właśnie spółki. Jak to zrobić?

Krótki rys historyczny spółki Microsoft

W 1975 roku Bill Gates i Paul Allen otworzyć firmę Microsoft, która zajęła się tworzeniem i rozwojem systemów operacyjnych dla komputerów i nie tylko. Tworzy własne oprogramowanie i sprzęt komputerowy, a nawet telefony nowej generacji. Działa w branży chmur obliczeniowych, sztucznych inteligencji czy gier wideo.

Zdecydowanie wśród flagowych produktów Microsoft trzeba umieścić system operacyjny Windows, ale nie tylko. To także pakiet biurowy Office, czy konsola do gier Xbox. Microsoft jest odpowiedzialne za rozwój swojej przeglądarki internetowe Explorer czy wyszukiwarki Bing.

Od 2014 roku funkcję dyrektora generalnego w spółce Microsoft sprawuje Satya Nadella. Wcześniej stanowisko to zajmowali Bill Gates oraz Steve Ballmer.

Debiut na giełdzie

Ważnym momentem w historii funkcjonowania spółki Microsoft był rok 1986, kiedy to nastąpił jej debiut giełdowy. Dokładnie 13 marca 1986 roku akcje spółki Microsoft zaczęły być oferowane w sprzedaży po cenie emisyjnej 21 dolarów amerykańskich. Obecnie jedna akcja Microsoftu kosztuje ponad 257 dolarów za sztukę.

Akcje Microsoft są częścią indeksu blue chipów Dow Jones. Notowane są na giełdzie NASDAQ i wchodzą w skład indeksu technologii Nasdaq 100. Jak w nie inwestować?

Jak zacząć inwestować w spółkę Microsoft – pierwsze zakupy

Pierwszym krokiem prowadzącym do podjęcia się inwestycji w akcje Microsoftu jest założenie konta inwestycyjnego u brokera, który podlega regulacjom ze strony odpowiedniej instytucji. Broker musi przy tym umożliwiać prowadzenie inwestycji na zagranicznych giełdach, w tym na giełdzie w Stanach Zjednoczonych, gdzie notowane są akcje spółki Microsoft. Po założeniu konta, pozostaje inwestorowi już tylko wpłacić na nie depozyt, który pozwoli na zakup odpowiedniej dla niego liczby akcji spółki technologicznej Microsoft.

Dla dokonania nabycia akcji trzeba dokonać zlecenia na akcje po określonej lub każdej cenie, aktualnej na parkiecie giełdowym. Otwarcie zlecenia na transakcję kupna akcji Microsoft najczęściej odbywa się dziś za pośrednictwem odpowiednich aplikacji i platform inwestycyjnych. Dowiedz się więcej o akcjach: https://www.xtb.com/pl/edukacja/akcje

Zakup akcji Microsoftu w szczególności polecany jest wszystkim inwestorom, którzy przyjmują dłuższy horyzont inwestycyjny. Przewidywania analityków są takie, że ceny akcji tej spółki giełdowej wzrosną, choć nie wiadomo, w jakim tempie będzie to postępowało. Spekulowanie cenami akcji Microsoftu może nie przynieść pożądanych przez inwestorów zysków. Dlatego trzeba nastawić się na inwestycje długoterminowe.

Kontrakty CFD na akcje Microsoftu

Jeśli długoterminowe lokowanie pieniędzy w akcje Microsoftu pozostaje nie do zaakceptowania przez inwestora, może on zdecydować się na nieco inny tryb inwestowania. Mianowicie może wybrać instrumenty pochodne, jakimi są kontrakty na różnice kursowe CFD. Pozwalają one na czerpanie korzyści ze wzrostu, ale i spadku cen akcji określonych spółek lub jednej spółki. Można wybrać na przykład kontrakt CFD na akcje spółki Microsoft. Sprawdź: https://www.xtb.com/pl/cashstocks/msft-us-1

Dzięki takim instrumentom pochodnym można czerpać korzyści z zakładu pomiędzy dwoma stronami kontraktu. CFD mają odwzorowywać cenę instrumentów bazowych. Umowa zawierana pomiędzy inwestorem a wystawcą kontraktu na różnicę kursową określa, że strony zobowiązują się do rozliczenia kwoty wynikającej z różnicy pomiędzy ceną otwarcia a zamknięcia pozycji. Przy handlu na kontraktach CFD istnieje możliwość stosowania dźwigni finansowej i potencjalnego zwielokrotnienia wypracowanych zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.