Młoda dziewczyna podczas tradingu

Czy można być za młodym na trading?

Niejeden student ekonomii czy finansów marzy o sukcesach i zarobkach na miarę głównego bohatera filmu „Wilk z Wall Street”. Wielu jednak odkłada swoje plany z uwagi na niewielkie fundusze. Jeśli i Ty jesteś w podobnej sytuacji, zacznij od inwestowania na forex, które nie wymaga dużego wkładu początkowego. Sprawdź, jak to możliwe.

Z tekstu dowiesz się:

• jak zdobyć podstawową wiedzę dotyczącą tradingu,
  • czym jest dźwignia finansowa, która ułatwia inwestowanie początkującym,
  • jakiego brokera forex wybrać, aby zyskać dostęp do szkoleń i pomocnych narzędzi.

Inwestowanie można zacząć w każdym wieku! Świetnie nadaje się do tego rynek walutowy forex, który nie wymaga od tradera dużego wkładu finansowego. Ważne, aby przed zawarciem pierwszych transakcji zdobyć niezbędne umiejętności i wybrać brokera, który odpowiednio wesprze osobę początkującą – np. doświadczony polski dom maklerski OANDA TMS Brokers.

Doświadczenie forex tradera ważniejsze od wieku

Wielu osobom wydaje się, że trading to skomplikowane zajęcie, którego mogą podjąć się tylko osoby, które mają ogromną wiedzę finansową, wprawę w śledzeniu i analizowaniu notowań giełdowych online, a także bogate wieloletnie doświadczenie. Tymczasem konto maklerskie, które jest niezbędne do zawierania transakcji, może założyć każdy, kto ukończył 18 lat. A to oznacza, że traderem może zostać nawet uczeń ostatniej klasy szkoły średniej!

Prawda jest taka, że wiek i liczba lat spędzonych na forex nie mają znaczenia w kwestii zdolności do inwestowania online – najważniejsza jest wiedza, którą można zdobyć na wiele sposobów. Przyda się też z pewnością doświadczenie z zawartych przez siebie transakcji – ale wcale nie musisz mieć ich na koncie kilkadziesiąt czy kilkaset.

Forex trading z małym kapitałem – inwestuj z dźwignią finansową

Częstą bolączką młodych osób, które chcą zacząć pomnażać swoje pieniądze, zamiast trzymać je w przysłowiowej skarpetce, jest… brak środków, które mogliby zainwestować. Jeśli jednak Twój kapitał jest skromny, nie porzucaj myśli o tradingu. Forex jest najlepszym miejscem do tego, aby inwestować małe kwoty, a zarabiać ich wielokrotność. To możliwe dzięki dźwigni finansowej, nazywanej inaczej lewarem.

Ten mechanizm, udostępniany traderom przez brokerów, to sposób na zwielokrotnienie funduszy dostępnych w rzeczywistości. Transakcje tego typu są zawierane w oparciu o depozyt zabezpieczający. Przykład? Lewar wynoszący 1:30 oznacza, że inwestor może otworzyć na rynku forex transakcję o wielkości 30-krotnie większej niż środki, które posiada obecnie na rachunku.

Pamiętaj jednak, że dźwignia finansowa działa w dwie strony. To znaczy, że może zwielokrotnić Twój zysk z transakcji, ale też pomnożyć poniesioną stratę. Aby zatem unikać kłopotów, korzystaj z tego mechanizmu rozsądnie, dobierając jego poziom do wybranej strategii oraz sytuacji na rynku.

Trading dla początkujących – wybierz odpowiedniego brokera

Aby opracować własną strategię inwestycyjną i nauczyć się mechanizmów rynkowych, nie musisz płacić kroci za profesjonalne szkolenia. Niektórzy brokerzy, tacy jak OANDA TMS Brokers, oferują swoim klientom naukę całkowicie za darmo, a do tego bez konieczności wychodzenia z domu. Oferowane przez zespół brokerów webinary są prowadzone na żywo, więc możesz na bieżąco analizować wykresy w swoim komputerze lub telefonie oraz zadawać pytania.

Oprócz szkoleń, OANDA TMS Brokers oferuje swoim klientom pomocne na co dzień narzędzia, takie jak:

• aplikacja mobilna, dzięki której możesz śledzić notowania, wiadomości rynkowe i analizy oraz zawierać transakcje w dowolnym miejscu i czasie,
  • najnowocześniejsza, niezwykle funkcjonalna platforma inwestycyjna MetaTrader 5,
  • serwis analityczny TMS NonStop z najnowszymi wiadomościami rynkowymi i analizami eksperckimi.

Wiesz już, że trading na forex to zajęcie, którego można spróbować w każdym wieku i z każdą zawartością portfela. Aby dobrze przygotować się do wejścia na rynek, skorzystaj ze szkoleń i narzędzi oferowanych przez OANDA TMS Brokers. Sięgnij też po darmową wersję próbną platformy tradingowej forex demo, dzięki której nabierzesz cennego doświadczenia inwestycyjnego bez ryzyka straty prawdziwych pieniędzy.